Газоблок Aeroc от официального дилера № 1 в Украине! UA       ru
 
38 (063) 532 93 93
38 (066) 520 93 93
38 (098) 557 93 93

   

 

 

Що краще: дерев'яний брус чи газобетон′


Плануючи будівництво будинку, власник насамперед замислюється про придбання найбільш підходящих матеріалів, а також їх вартості. Найчастіше вибір постає між такими будматеріалами як брус і газобетон. Віддаючи перевагу тому чи іншому варіанту, слід пам'ятати, що низька ціна не є визначальним фактором. Для того, щоб прийняти правильне рішення, необхідно враховувати не тільки різницю у вартості, а й особливості будматеріалів.

Дерев'яний брус - це натуральний матеріал, виробництво якого зосереджено в багатьох регіонах нашої країни. Будівництво з нього вважається одним з найбільш дешевих варіантів. Будинок вийде екологічним, міцним і буде відмінно утримувати тепло. У процесі зведення використовують спеціальні методи кріплення (металеве перфороване кріплення), які забезпечують високу щільність дерев'яної стіни. Особливості технології укладання (при будівництві будинку з бруса під ключ) дають можливість відмовитися від застосування різних сумішей і розчинів, завдяки чому робота обходяться дешевше.

Газобетон - більш морозостійкий будівельний матеріал. Автоклавні блоки мають прямокутну форму і стандартні розміри, визначені ДСТУ. Вони відмінно зарекомендували себе при будівництві більшості типів архітектурних форм, оскільки мають малу вагу і легко піддаються обробці. Один газоблок замінює відразу 4 цегли, завдяки чому будинок можна звести при мінімальних затратах часу і сил. Технологія монтажу досить проста, а тривалість усадки незначна, що помітно скорочує термін всього будівництва.

Завдяки малій вазі газоблоків, можна вибрати менш складний і, відповідно, не дорогий тип фундаменту, що знизить витрати на реалізацію проекту оселі. З тієї ж причини не буде потрібна спеціальна вантажопідйомна техніка і велика бригада робітників. Газобетон не гниє і не схильний до впливу цвілі, чого не скажеш про дерево. Це дає можливість заощадити на різних спеціальних сумішах. Будинок з газобетону тепліший, ніж будинок з бруса. Коефіцієнт теплопровідності бруса - 0,18 Вт/м * °С, а газобетону — від 0,096 до 0,12Вт/м * °С.

Але і дерев'яний брус, і газоблок — надійні та високоякісні будматеріали, які рекомендовані для зведення житлових будинків. Штукатурити газобетонний дім можна відразу ж після завершення будівельних робіт, а ось будинок з бруса повинен постояти деякий час. Враховуючи величину усадки (від 2 до 6 см), обробку стін краще виконувати приблизно через рік після припинення робіт. До того ж, деревина потребує спеціального догляду. Ви повинні стежити за тим, щоб стіни будинку не гнили, не тріскалися чи деформувалися. Пам'ятайте, що деревина - легкозаймистий матеріал, тому в будинку з бруса існує велика ймовірність виникнення пожежі.

Характеристики дерев'яного бруса

Існує кілька різновидів бруса: простий, клеєний та профільований. Будинок з бруса «дихає» легко і вільно, тому що цей будматеріал має природне походження. Якщо Ви хочете жити в бездоганному будинку з точки зору екології, то житло побудоване з бруса - це ідеальний варіант. До речі, такий дім дуже просто обігріти, навіть якщо він повністю охолов. Будинок з дерева нагрівається за декілька годин і довго зберігає тепло, адже деревина має знижену тепловіддачу. До того ж, вона гігроскопічна (здатна поглинати вологу). Хоча газоблок також має цю властивість та всеж в обох випадках рекомендується застосовувати спеціалізовані розчини гідрофобізації: для бруса - Пента-814, Schomburg, для газоблоку - лінійка «Base» гідрофобія, МАВІКС ВВМ-М.

Характеристики газобетону

Звичайно, газобетон - це не природний будівельний матеріал, але він не містить ніяких шкідливих сполук. Це дозволяє віднести газобетон до екологічно чистих матеріалів. Також будинок, побудований з використанням газобетону, буде дуже теплим. Але до уваги слід взяти усадкову деформацію. Залежно від марки газобетонного блоку і методу його виробництва, стиснення при зниженні вологості може варіюватися в межах 0,3-3 мм/м, тоді як дерев'яного бруса - 1,5-10 мм/м. Потрібно відзначити, що при будівництві будинку з останнього, час повної усадки може досягати 2 років.

Тепер скажемо декілька слів відносно естетики зовнішнього вигляду споруд. Навіть при відсутності обробки будова з бруса виглядає набагато естетичніше, ніж з газоблоку. Однак існує безліч ґрунтовок та штукатурних сумішей, які не тільки прикрашають будинок з газобетону, але і захищають його від несприятливих впливів зовнішнього середовища.

Оцінку витрат на зведення будинку будемо виводити з урахуванням цін на:

  • фундамент;
  • будівництво і покрівля;
  • оздоблення фасаду.

Ціна бруса коливається від 1800 до 2300 грн за м3, а ціна газоблоку розміром 600х200х375 становить 850 гривень. Максимальна вартість газобетонного блоку - 970 грн. Однак при будівництві будинку під ключ вартість клеєного бруса і газобетону приблизно рівні. Квадратний метр звичайного бруса обійдеться майже вдвічі дешевше, ніж автоклавного бетону. Це залежить від вартості фундаменту, обробки і зведення будинку. Всі ці додаткові витрати значно збільшують підсумкову суму.

Будівництво будинку з газобетону D400 товщиною 375 мм обійдеться порівняно недорого. У цьому випадку підійде варіант без утеплювача, але із захисною штукатуркою, що при грамотному укладанні блоків дозволить зберегти мікроклімат в приміщенні. Слід також пам'ятати, що на вартість вплинуть також колони каркаса, кріплення, опорні пояси, арматура.

Щоб стіни з бруса (200 мм в поперечному перерізі) зрівнялися за своїми теплозберігаючими властивостями з газобетонною кладкою, їх товщина повинна становити близько 600 мм. Зрозуміло, це неможливо, тому слід розглянути варіанти з утеплювачем, пароізоляцією і штукатуркою. Також проводиться гідроізоляція фундаменту і антибактеріальне просочення стін. Підсумкова вартість виросте через необхідність придбання кріплення.

Незважаючи на те, що брус коштує дорожче блоку, ціна будівництва не матиме значних відмінностей. Це пояснюється тим, що чим товщі елементи стіни, тим більшою повинна бути площа фундаменту. Якщо порівняти газоблок 375 мм і брус 200 мм, то різниця стає очевидною.

Правильний вибір

Якщо для вас важливі естетичний зовнішній вигляд і довговічність будинку, то в якості будматеріалу краще буде віддати перевагу дереву. Суворе дотримання технології монтажу, велика кількість різноманітних просочень і правильна експлуатація допоможуть нівелювати всі його недоліки.

Якщо ж метою є економія коштів, то оптимальним рішенням стане газобетон. Даний матеріал має відмінне співвідношення ціни і якості. Вибравши цей простий варіант, в результаті ви отримаєте міцний і безпечний будинок, який простоїть не одне десятиліття.